custom-cover-arrow

O Muzeu Náchodska

Muzeum Náchodska_Stará radnice a Broučkův dům
trn-cerny

Muzeum Náchodska je jedním z nejstarších českých muzeí. 

Spravujeme objekty napříč regionem ve čtyřech obcích – v Náchodě, Hronově, Polici nad Metují a na Dobrošově. Svoji činnost a sbírkové fondy prezentujeme veřejnosti pomocí stálých expozic, výstav, přednášek a workshopů na různá témata.

trn-cerny

Expozice

Expozice v našich objektech návštěvníky seznámí s celou řadou témat od historie a lidové kultury, přes zbožnost, významné osobnosti až po vojenskou historii. V Náchodě se můžete dozvědět informace o historii města a celého regionu, v Hronově se seznámíte s významnými osobnostmi, jako je například Alois Jirásek, sourozenci Čapkovi nebo Egon Hostovský a v Polici nad Metují se dozvíte něco o lidové zbožnosti na Kladském pomezí, středověké kolonizaci a také se podíváte, jak vypadala historická škola. V Pevnosti Dobrošov zase poznáte, jak se vyvíjel systém československého meziválečného opevnění, jak vypadal život vojáků před druhou světovou válkou a jak se připravovali na obranu vlasti.

Kromě prezentační činnosti zajišťujeme také archeologickou památkovou péči, provozujeme muzejní knihovnu, realizujeme edukační programy pro školní a zájmové skupiny, staráme se o sbírky a vydáváme periodické i neperiodické publikace.

Jiraskuv-rodny-domek
overlay_bottom

Naše stálé expozice

Náchod  |  Police nad Metují  |  Hronov  |  Dobrošov

Zřizovatel

logo_KHK

Partneři

logo-nachod

 

logo-police

 

logo-hronov

Mediální partneři

Kudy z nudy

 

CRo

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow