24. 7. 2024Žádné komentáře

Bylinky v Dřevěnce

Výstava bylinek ve Staré škole Dřevěnce v Polici nad Metují probíhá od 1. července do 31. srpna 2024 v rámci běžné otevírací doby.

19. 7. 2024Žádné komentáře

Na cestě k městu

Výstava Na cestě k městu prezentuje nálezy z archeologických výzkumů v centru České Skalice. K vidění je v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici.

16. 7. 2024Žádné komentáře

Noční prohlídka Pevnosti Dobrošov

Noční prohlídka Pevnosti Dobrošov se uskuteční 2. srpna 2024 od 21 hodin. Přijďte zažít jedinečnou atmosféru při speciálním osvětlením.

15. 7. 2024Žádné komentáře

Pekelské údolí

Pekelské údolí je oblíbeným výletním místem. Staly se v něm ale i méně veselé příběhy? Přečtěte si článek Blanky Nešetřilové a zjistěte víc.

Workshop výroby papíru

Série workshopů výroby ručního papíru ve Staré papírně – Čapkově mlýně v Hronově pokračuje i v červenci 2024.

Divadelní laboratoř

V rámci festivalu Jiráskův Hronov se opět uskuteční divadelní laboratoř. Letošní ročník zaměříme na tvorbu hronovského rodáka Josefa Lamky.

Dřevěnka o pouti

Během polické pouti se uskuteční řemeslné dílny, během kterých si vyzkoušíte řemesla spojená s Policí nad Metují a Polickem.

Cesta Anglií s Karlem Čapkem

Cesta Anglií s Karlem Čapkem je hudebně literární pořad, který se uskuteční v rámci doprovodného programu festivalu Jiráskův Hronov.

Kníže Václav na náměstí, svatý Václav v kostele

Kníže Václav na náměstí, svatý Václav v kostele - přednáška PhDr. Zdeňka Zahradníka v rámci doprovodného programu festivalu Jiráskův Hronov.