1. 3. 2024Žádné komentáře

Průmysl

Kde: Broučkův dům (Náchod)
Věková skupina: Všechny věkové kategorie
Časová náročnost: 60 minut
Cena: 35 Kč

Znáte spojení Náchod Manchester východu? Naše město se rozrostlo především díky textilní výrobě. Vrátíme se o století zpět a seznámíme se s továrníky, jako byl Pick, rodina Bartoňů, Goldschmied a další, kteří pomohli utvořit město, v kterém žijeme. Přijďte si zahrát didaktickou hru plnou nových poznatků o industrializaci textilní výroby. Ve skupinách vytvořte fiktivní prosperující firmu podobnou té Bartoňově v Náchodě. Zjistíte, kde se bral materiál, jak probíhala výroba i kam se zboží posílalo.

Pro 2. stupeň ZŠ je program rozšířen o události spojené s druhou světovou válkou a děním po ní, které mělo mimo jiné i velmi negativní dopad na průmysl v celé Evropě, tedy i samotném Náchodě. )

Vzdělávací oblast:
Člověk a společnost

Klíčová slova:
Průmysl, Textil, Industrializace, Bavlna, Fiktivní firma

1. 3. 2024Žádné komentáře

U nás: Obrazy (z) města Náchoda

Kde: Výstavní síň (Náchod)
Věková skupina: Všechny věkové kategorie
Časová náročnost: 60 minut
Cena: 35 Kč

Přijďte se podívat na výstavu „U nás: Obrazy (z) města Náchoda“ do Výstavní síně Muzea Náchodska. Během doprovodného programu k výstavě si vysvětlíme náměty maleb, které se objevují na náchodských budovách, a zjistíme, jak tyto obrazy číst. Vyzkoušíte si přenosové techniky, které byly použity při realizaci těchto děl a vytvoříme si vlastní návrh na výtvarnou výzdobu budovy, který si zvětšíme do měřítka vystavených kreseb.

Vzdělávací oblast:
Člověk a společnost, Umění a kultura

Klíčová slova:
Kresba, Mikoláš Aleš, Secese, Přenosové techniky, Výtvarná výchova, Výtvarné umění

29. 2. 2024Žádné komentáře

Rozpočet muzea

Rozpočet Muzea Náchodska

28. 2. 2024Žádné komentáře

Soutěž o nejnápaditější výtvarné dílo

Zúčastněte se výtvarné soutěže a vyhrajte vstupenky do náchodských objektů Muzea Náchodska nebo na vybranou akci, omalovánky či magnetky.

27. 2. 2024Žádné komentáře

Kreativní inkubátor zavítal do Muzea Náchodska!

V úterý 27. února 2024 se v Muzeu Náchodska uskutečnil další ze série kreativních inkubátorů pořádaných Centrem uměleckých aktivit Hradec Králové.

25. 2. 2024Žádné komentáře

Vernisáž výstavy „U nás“

Ohlédnutí za vernisáží výstavy „U nás: Obrazy (z) města Náchoda“, na které spolupracovalo Muzeum Náchodska a Galerie výtvarného umění v Náchodě.

22. 2. 2024Žádné komentáře

Březen v Muzeu Náchodska

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 22. 2. 2024

19. 2. 2024Žádné komentáře

Portrét Matouše Ferdinanda Sobka z Bílenberka

Portrét Matouše Ferdinanda Sobka z Bílenberka, prvního královéhradeckého biskupa, ze sbírek Muzea Náchodska je umístěn v polické expozici.

19. 2. 2024Žádné komentáře

Výbava z rodiny Bartoňů

V roce 2023 získalo Muzeum Náchodska dětskou výbavu z rodiny Bartoňů, konkrétně předměty spojené s Barborou, řečenou Dinkou, Bartoňovou.

16. 2. 2024Žádné komentáře

U nás: Obrazy (z) města Náchoda

Výstava U nás: Obrazy (z) města Náchoda je k vidění ve Výstavní síni Muzea Náchodska a Galerii výtvarného umění Náchod.

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka