Březen v Muzeu Náchodska

Featured Image

Vydejte se v březnu do Muzea Náchodska na zajímavé akce a výstavy! Těšit se můžete na tradiční Velikonoce v Jiráskově rodném domku, workshopy v rámci oslav 770 let města Náchoda, výstavu o historii gumárenského průmyslu a spoustu dalšího.

Březen je v rámci oslav 770 let od první písemné zmínky o městě Náchodě věnovaný tématu průmyslu. Proto se v sobotu 2. března uskuteční workshop Zlaté časy textilu, na kterém se seznámíte s rozvojem města způsobeným industrializací výroby textilu a vytvoříte si vlastní příběh, který bude inspirovaný pokrokem této doby. Workshop se uskuteční od 14 do 16 hodin ve Staré radnici na náchodském náměstí a vstup na něho je zdarma.

Ve středu 6. března bude pokračovat cyklus muzejních sedánků, tentokrát přednáškou Mgr. Martina Tesaře na téma Průmyslová šlechta: Továrnický rod Bartoňů z Dobenína.  Pokud vás zajímá něco o nobilitačním procesu tzv. nové šlechty, můžete si přijít poslechnou přednášku do přednáškového sálu v prvním patře Staré radnice v Náchodě.

Až do 21. dubna se do Výstavní síně na rohu Tyršovy a Zámecké ulice v Náchodě můžete přijít podívat na výstavu U nás: Obrazy (z) města Náchoda, kterou Muzeum Náchodska připravilo ve spolupráci s Galerií výtvarného umění v Náchodě. K vidění zde jsou velkoformátové kresby, které sloužily jako předlohy pro výzdobu významných náchodských budov. K tomuto tématu se také pojí workshop, který se uskuteční v sobotu 9. března od 14 do 16 hodin přímo ve Výstavní síni a vy si na něm budete moct proces vytváření návrhu a následné šablony pro zvětšování sami vyzkoušet. Vstupné na workshop je 50 Kč.

Těšit se můžete také na tradiční Velikonoce v Jiráskově rodném domku v Hronově, které se letos uskuteční v pátek 15. a v sobotu 16. března. Pokud chcete nasát trochu velikonoční atmosféry, podívat se na ukázku tradičních řemesel nebo si na této prodejní výstavě zakoupit řemeslné výrobky od místních tvůrců, můžete přijít v pátek od 10 do 17 hodin nebo v sobotu od 10 do 15 hodin.

Velikonoční náladu si můžete užít i v Náchodě. V sobotu 16. března se od 9 do 14 hodin uskuteční v přednáškovém sále Staré radnice na Masarykově náměstí v Náchodě Velikonoční tvořivá dílna pro děti. Letos si budete moct upéct tradiční velikonoční pečivo jidáše a vyrobit květináč, do kterého si následně zasadíte řeřichu. Vstupné na akci je 60 Kč.

V Polici nad Metují můžete přijít 13. března od 17.30 na promítání filmů Miroslava Šolce do Staré školy Dřevěnky. Akce nazvaná Rok 1999 v Polici nad Metují a okolí se koná v rámci programu „Oživlá Dřevěnka“ a vy si tak můžete zavzpomínat, jak město vypadalo a jak se v něm žilo na konci minulého století.

A pokud vás zajímá historie významných podniků v regionu, určitě zavítejte na výstavu Rubena – Příběh psaný od rok 1908, kde se seznámíte nejen s historií gumárenského průmyslu v Náchodě, ale také s příběhy jednotlivých zaměstnanců, kteří tvořili nezastupitelnou součást historie této firmy.

Podrobnosti k jednotlivým akcím a aktuální program naleznete na www.muzeumnachodska.cz

Kontakt pro média:
Tomáš Menec, e-mail: menec@muzeumnachodska.cz, tel.: 736 102 118

Tiskovou zprávu s fotografiemi k použití si můžete stáhnout ZDE.

22 února, 2024

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow