Workshop „Hranicí 2x tam a zpět“

V sobotu se uskutečnil první workshop ze série Živoucí pomezí nazvaný „Hranicí 2x tam a zpět“. Společně s lektorem Janem Ježkem a lektorkou Kateřinou Šichanovou jsme se prošli tzv. Českým koutkem a objevovali skryté krásy příhraničí.

Živoucí pomezí je projekt, díky kterému chceme podpořit pozitivní vztah k místu, ve kterém žijeme. I proto se první workshop nazvaný Hranicí 2x tam a zpět tematicky zaměřil na přírodu a uskutečnil se v tzv. Českém koutku. Společně s účastníky jsme vyrazili z Náchoda do Kudowy-Zdrój, odkud jsme se společně prošli přes Čermnou do Žďárek a následně na Bartoňovu horu. Po celou dobu cesty jsme si povídali o místní přírodě, krajině i historii a společně vytvářeli herbář z rostlin, které jsme po cestě nasbírali. Z Bartoňovy hory jsme se přes Pstroužnou, kde jsme se zastavili u kostela a poslechli si nahrávky místních pamětníků, vydali k bývalému dolu Vilemína, kde nás čekalo občerstvení a program v podobě slepotisku.

Všem účastníkům moc děkujeme a těšíme se na viděnou na některé z dalších akcí, třeba z projektu Živoucí pomezí. Příští workshop se uskuteční 1. června. Pod vedením lektora Tomáše Gavlase se vydáme objevovat kouzlo pouti na Ostaš.

Projekt může vzniknout díky podpoře Královéhradeckého kraje, za což mu moc děkujeme!

Objevte další aktuality!

15 dubna, 2024