Vycházka Polickem II. – Bezděkov – Radešov 15.6.2019

VYCHÁZKA POLICKEM II. Za ukázkami lidové architektury, haltýřů a míst spojených s historickými událostmi

Sobota 15. června 2019. Vycházka s Mgr. Janem Tůmou, odborným pracovníkem Muzea Náchodska. Bezděkov nad Metují - Radešov.

Historická vycházka s ukázkami lidové architektury, haltýřů a míst spojených s historickými událostmi. Kalabon, studny, bezděkovský dvůr, zaniklá bezděkovská škola, bezdekovský hřbitov a jeho příběhy, haltýře, polické popraviště a jiné pamětihodnosti.

Délka trasy 9 km, náročnost:lehká až středně těžká, vesměs po zpevněných cestách Výchozí bod Bezděkov, autobusová zastávka Na Mýtě / cíl: Police nad Metují, náměstí

Sraz 9,45 Bezděkov Na Mýtě. Doprava individuální, popřípadě autobusem. Z Police nad Metují odjezd 9,30 (Bezděkov Na Mýtě 9,37). Spojení z Machova (odjezd 9,19, Bezděkov Na Mýtě 9,31), z Náchoda odjezd 8,55 (Bezděkov Na Mýte 9,20)

Přihlášky CKV Pellyho domy: http://www.pellyhodomy.cz

10 června, 2019