Týden v náchodském muzeu zdarma

Týden v náchodském muzeu zdarma

Regionální muzeum v Náchodě připravilo pro návštěvníky akci s názvem Týden v muzeu zdarma, která bude probíhat od úterý 13. do neděle 18. března 2018. Souvislosti objasňuje nový ředitel muzea Sixtus Bolom-Kotari: „Vstupné, byť nízké, může být pro řadu lidí psychologickou překážkou. Zkusíme ji na týden odstranit a vytvořit z muzea místo setkávání. Máte-li v Náchodě schůzku, využijte čas čekání k seznámení s příběhy města.“ Na návštěvníky budou kromě otevřených dveří čekat tři otázky, jejichž zodpovězením budou moci spoluvytvářet další podobu expozic.

Volně přístupná bude stálá expozice, výstava Osudové osmičky 20. století a výstava Móda za časů protektorátu ve výstavní síni muzea. V pátek 16. března od 15 do 17 hodin jsou návštěvníci zváni na komentované prohlídky, které budou rovněž zdarma. Expozicí a výstavou Osudové osmičky provede odborný pracovník muzea Richard Švanda.

7 března, 2018