Soutěž Vylepši Jiráskův rodný domek

Milé děti, rodiče, prarodiče, kamarádi, tety i strýčkové, máme pro vás překvapení!

Současná situace nás postavila do úplně nové pozice. Trávíme celé dny doma ve stále stejné společnosti a musíme si vymýšlet zábavu sami, což pro mnohé z nás může být něco zcela nového. My vám s tím trochu pomůžeme. Máme pro vás přichystanou SOUTĚŽ, u které možná odhalíte skryté talenty svých dětí, rodičů, partnerů, sourozenců nebo kamarádů. Na chvíli vypnete svět venku, o kterém slyšíte denně z televizí nebo rádií, a ponoříte se naplno do světa kreativního, plného fantazie.

Máme velkou radost, že vám můžeme ve spolupráci s facebookovou skupinou Kreslíme doma. Náchodsko představit skupinový výtvarný projekt s názvem VYLEPŠI JIRÁSKŮV RODNÝ DOMEK.

A o co v něm vlastně půjde?

Zdá se vám tato známá stavba v Hronově bez šmrncu, nápadu, prostě nudná? Máte jedinečnou možnost dotvořit si ji podle svého! Výtvarnice Janetta Klemensová Vanin pro vás vytvořila krásnou omalovánku rodného domku Aloise Jiráska a teď je jen na vás, jak si s ním poradíte. Myslíte, že by si zasloužil růžovou střechu? Proč ne! Nebo by měl stát uprostřed lesa? Není problém! Je jen na vaší fantazii, jakou koláž s domkem vytvoříte. Ničemu nebrání ani použití přírodnin či jiných materiálů nebo případných 3D instalací. Stačí si omalovánku vytisknout, vybrat variantu domku, která je vám bližší, a začít společně tvořit.

Samotnou omalovánku naleznete níže pod tímto textem.

A jelikož se jedná o soutěž, samozřejmě na vás čekají i výhry. První tři místa budou vybrána zaměstnanci muzea spolu se zakladatelkou skupiny Kreslíme doma. Náchodsko a získají rodinné nebo skupinové vstupné na pobočky Muzea Náchodska. V rukávu máme také nějaké překvapení, ale to nechceme prozrazovat předem.

Samotné výtvory bychom si samozřejmě nenechali pro sebe. Fotky budeme sdílet na našem Facebooku a z jednotlivých koláží bychom rádi uspořádali putovní výstavu. Jiráskův rodný domek jsme si samozřejmě nevybrali jen tak náhodou. Uzavření muzeí nám bohužel překazilo program, který jsme měli přichystaný k výročí 90 let od úmrtí Aloise Jiráska, a příští rok si budeme připomínat neméně důležité výročí tentokrát narození tohoto velikána české literatury. Pokud se Alois Jirásek dostane alespoň touto formou do podvědomí i těch nejmladších návštěvníků a čtenářů, budeme moc rádi.

❗️Pravidel soutěže je jen pár:
- vytiskněte a dotvořte Jiráskův rodný domek dle své vlastní fantazie
- vyfocené výtvory zatím zasílejte na e-mail: pr@muzeumnachodska.cz a na samotném fyzickém předání se domluvíme později - do předmětu jen uveďte "soutěž JRD" a do e-mailu napište, kdo se soutěže účastní (např. rodina Novákova - babička, maminka a syn). Můžete i připsat, jak současnou situaci v karanténě snášíte, budeme rádi, když se o svůj příběh podělíte.
- jako účastníci soutěže souhlasíte, že obrázky můžeme využít k prezentaci muzea a následné výstavě, vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely soutěže a výstavy a poskytujete je dobrovolně
- zúčastnit se mohou celé skupiny různého věkového zastoupení, není proto určet věkový limit soutěže
- jedná se o výherní soutěž, kdy první tři místa získají rodinné nebo skupinové vstupné do poboček Muzea Náchodska
- soutěž trvá do 31. 5. 2020 - výběr výherců proběhne během měsíce června/července 2020

A to je vše. Tak teď jen hurá do tvoření! Soutěž právě startuje!

7 dubna, 2020