Sběratel autogramů a vůbec správnej muž

Autor:
Jan Hálek (ed.)

O knize:
Na konci roku 2022 byla vydaná publikace „Sběratel autogramů a vůbec správnej muž“ s editovanými dokumenty správce Muzea Aloise Jiráska v Hronově Jana Slánského. Knihu vydal Masarykův ústav a archiv Akademie věd České republiky ve spolupráci s Muzeem Náchodska. Hronovský rodák Jan Slánský (1889-1981) se podílel na práci dobrovolné muzejní společnosti již od jejího vzniku v roce 1908 a v roce 1946 byl jmenován správcem Muzea Aloise Jiráska. Vyjma toho byl aktivní ve veřejném životě, měl velmi dobré společenské konexe a byl aktivně činným sokolem. Publikace představuje jeho biografii a přináší editovanou sbírku autografů z meziválečného období, korespondenci s osobnostmi politického i kulturního života a vzpomínkové texty z roku 1967.

Prohlédněte si další publikace.

15 ledna, 2024