Prezentace nálezu zlatých spirál v České televizi

Ve čtvrtek 26. září 2019 u nás probíhalo natáčení České televize, jehož hlavním tématem byl unikátní archeologický přírůstek do sbírek Muzea Náchodska v letošním roce, symbolický dar náhodného nálezce ke stočtyřicátým narozeninám muzea. Jedná se o nález devíti kusů zlatých nekonečných spirál z mladší doby bronzové (asi 1200-900 př. n. l.) z okolí Náchoda, jsou tedy staré zhruba tři tisíce let. Zlatý poklad mohl sloužit ke kultovním účelům, podle některých interpretací jako obětina slunečnímu božstvu.

Reportáž se natáčela pro páteční Události v regionech a Studio 6, poslouží i jako pozvánka na Mezinárodní den archeologie, ke které se připojí naše muzeum spolu s představením nálezu veřejnosti dne 19. října 2019 v rámci celodenního programu.

27 září, 2019