Právě vyšly jarní Muzejní noviny

Právě vyšly nové Muzejní noviny – jaro 2024!

Chcete se dozvědět, co se děje u nás v muzeu, jaké akce a výstavy pro vás chystáme nebo jak pracujeme se sbírkovými předměty? Zajímá vás historie muzea a jeho zakladatel Jan Karel Hraše? A víte, do jakých projektů jsme se letos zapojili? To vše si můžete přečíst v nejnovějším vydání Náchodských muzejních novin!

A co všechno v muzejních novinách najdete?

• Jan Karel Hraše – Článek o zakladateli náchodského muzea.
  • Dětská výbava rodiny Bartoňů – Článek o nových předmětech ve sbírce muzea.
  • Muzeum pečuje o své písemné poklady – Článek o významných písemných pramenech a procesu restaurování.
  • Nové drobné nálezy z doby římské – Článek o rozšiřování archeologické sbírky a o nejnovějších nálezech.
  • Pro děti – Dvoustrana věnovaná nejmenším návštěvníkům muzea, na které najdete komiks, tip na doma a hledání v obrázku.
  • Oslavy 770 let města Náchoda – Článek zaměřený na akce a výstavy, které chystáme k výročí 770 let od první písemné zmínky o městě Náchodě.
  • Muzejní kufříky – Už jste slyšeli o novém produktu Muzea Náchodska pro rodiny s dětmi? Pokud ne, můžete si o něm přečíst.
  • Živoucí pomezí – Představení nového projektu, v rámci kterého realizujeme workshopy v krajině Kladského pomezí.
  • Akce a výstavy – Pokud se chcete dozvědět, co všechno pro vás letos chystáme, můžete si o tom přečíst krátký článek.

Náchodské muzejní noviny si můžete zdarma vyzvednou na všech pobočkách Muzea Náchodska a ve vybraných informačních centrech. Dostupné jsou také online.

Přečtěte si Muzejní noviny – jaro 2024.

Objevte další aktuality!

20 dubna, 2024