Oznámení o preventivním opatření v souvislosti s šířením koronaviru

Vážení návštěvníci,

po vyhodnocení aktuální situace jsem se rozhodl přikročit k opatřením, jejichž cílem je ochrana veřejného zdraví v souvislosti se šířením koronaviru.

1. Od 12. března 2020 budou pro návštěvníky až do odvolání uzavřeny veškeré objekty a expozice muzea (Broučkův dům a výstavní síň v Náchodě, Stará škola Dřevěnka a muzeum v benediktinském klášteře v Polici nad Metují, Jiráskův rodný domek a Jiráskovo divadlo a museum v Hronově).

2. Ruší se tím i doprovodné akce pro veřejnost plánované na březen 2020, jmenovitě Univerzita třetího věku v Hronově a vzpomínkové čtení k výročí Aloise Jiráska tamtéž.

3. Ruší se výstava Karel Demel – grafiky v Hronově, jakož i výstava AMAG v muzeu v Náchodě (plánované zahájení 2. dubna 2020).

4. O konání muzejních akcí plánovaných na duben 2020 (mj. muzejní sedánky, velikonoční dílna, Velikonoce v Jiráskově rodném domku) bude rozhodnuto dle dalších požadavků na bezpečnostní opatření.

Veškeré aktuální informace najdete na www.facebook.com/Muzeum.Nachodska a na webu www.muzeumnachodska.cz.

Děkujeme za pochopení.

PhDr. Sixtus Bolom-Kotari, Ph.D.
ředitel muzea

11 března, 2020