Otevření nové muzejní expozice v benediktinském klášteře

Featured Image

Po více než třech letech plánování a příprav byla v Polici nad Metují zpřístupněna nová moderní audiovizuální expozice. Největší novinka, kterou Muzeum Náchodska pro letošní sezónu připravilo, je již zpřístupněna a těší se na všechny návštěvníky.

V pátek, 26. května 2023, byla v prostorách benediktinského kláštera v Polici nad Metují slavnostně otevřena nová muzejní expozice. Vernisáže se mimo veřejnosti zúčastnili také zástupci Královéhradeckého kraje (náměstkyně hejtmana odpovědná za oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu Martina Berdychová), města Police nad Metují, města Hronova nebo benediktinů (břevnovský arciopat P. Petr Prokop Siostrzonek O.S.B.). 

Nová expozice byla otevřena u příležitosti 810. výročí darování Policka břevnovským benediktinům. Zpřístupněn byl zrenovovaný opatův byt a dvě moderní audiovizuální expozice nazvané Benediktinské Policko – příběh z dob středověké kolonizace Lidová zbožnost – kraj poutních míst, zázračných studánek a pověstí. Autorem obou nových expozic je renomovaný architekt a vizuální umělec Richard Loskot, který je pojal jako světelnou hru obrazů, mluveného slova a předmětů. Scénář pro ně vytvořil Jan Tůma z Muzea Náchodska.

Pokud si nové expozice chcete prohlédnout, můžete tak učinit během běžné otevírací doby polických objektů Muzea Náchodska. Otevřeno je od května do října, mimo tyto měsíce je nutné prohlídku objednat na e-mailu vecerova@muzeumnachodska.cz.

Benediktinský klášter v Polici nad Metují
Slavnostní otevření nové muzejní expozice
Slavnostní otevření nové muzejní expozice
Nová audiovizuální expozice
Nová audiovizuální expozice
Nová audiovizuální expozice
Richard Loskot
Jan Tůma
Břevnovský arciopat P. Petr Prokop Siostrzonek O.S.B.
Oldřich Schejbal
Ľubomír Pilka, Drahomíra Večeřová, P. Petr Prokop Siostrzonek
Martina Berdychová
Slavnostní otevření nové muzejní expozice
29 května, 2023

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow