Nové muzejní kufříky

Featured Image

I v období „mimo sezónu“ vymýšlíme nové způsoby, jak vám návštěvu našich objektů co nejvíce zpříjemnit. Proto jsme vytvořili úplně nový produkt pro rodiny s dětmi, kterým jsou muzejní kufříky. Díky nim se hravou formou seznámíte s lokální historií nejen uvnitř muzejních expozic, ale také venku v prostoru města. Hru máme připravenou pro tři města, ve kterých působíme, tedy pro Náchod, Hronov a Polici nad Metují.

Samotnou hrou vás provedou jednotliví maskoti našeho muzea. V Náchodě se proto můžete těšit na loupeživého rytíře Jana Koldu ze Žampachu, v Hronově na spisovatele Aloise Jiráska a v Polici nad Metují se vás ujme opat tamního kláštera Jan Chotovský z Chotova. Tyto historické postavy vás prostřednictvím doprovodných aktivit seznámí s příběhem města a s vybraným obdobím jeho dějin. Během plnění úkolů budete pracovat s muzejní expozicí, významnými městskými památkami i pomůckami v kufříku. Svůj volný čas tak strávíte procházením po městě, objevováním skrytých krás, plněním zábavných úkolů a aktivním poznáváním místní historie.

Muzejní kufřík si můžete půjčit v Broučkově domě v Náchodě, v Jiráskově rodném domku v Hronově a v Klášteře v Polici nad Metují během jejich otevírací doby. Zapůjčení je ZDARMA po předchozí e-mailové nebo telefonické objednávce.

Kontakt na objednání:
Mgr. Kateřina Šichanová, e-mail: sichanova@muzeumnachodska.cz, tel.: +420 606 843 259

Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury v dotačním programu Podpora výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví.

Zjistěte o muzejních kufřících více informací.

12 ledna, 2024

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow