Znáte všechny naše maskoty?

Featured Image

Každé město, ve kterém Muzeum Náchodska působí, má svého maskota. Jsou celkem čtyři a vy teď máte možnost se s nimi seznámit, protože pokud naše objekty navštívíte, je možné, že se s nimi setkáte.

Jan Kolda ze Žampachu

Jan Kolda ze Žampachu je postavou, která reprezentuje naše náchodské objekty. Je to husitský velmož z 15. století, který vás provede stálou expozicí o historii Náchoda v Broučkově domě na Masarykově náměstí (čp. 18), Výstavní síní na rohu ulice Tyršova a Zámecká a k příležitostným akcím vás také pozve do Staré radnice na Masarykově náměstí (čp. 1), kde dnes sídlí ředitelství muzea.

Major Jaroslav Purkyt

Major Jaroslav Purkyt zastupuje v našem muzeum moderní dějiny. Symbolizuje odhodlání bránit prvorepublikové Československo a je spojen s Pevností Dobrošov. Projděte si s jeho pomocí legendární „československou Maginotovu linii“ a zjistěte něco o systému pohraničního opevnění, které bylo na našem území budované mezi lety 1935 a 1938.

Alois Jirásek

Aloise Jiráska asi není třeba představovat. V našem muzeu se s ním můžete setkat v objektech v Hronově. Navštívit můžete jeho rodný domek, který je vzácnou památkou lidové architektury, ale také Jiráskovo divadlo s muzeem. Nově je v Hornově přístupný také Čapkův mlýn – Stará papírna.

Opat Jan Chotovský z Chotova

Opat Jan Chotovský z Chotova je reprezentantem našich objektů v Polici nad Metují. Je pověstný světskými zálibami, ale i blahodárnou zakladatelskou aktivitou. V Polici vás pozve do Kláštera a také do Dřevěnky – staré roubené školy z roku 1785, kde si můžete prohlédnout nejen třídu, ale také byt učitele.

21 prosince, 2022

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow