Kreativní inkubátor zavítal do Muzea Náchodska!

V úterý 27. února se v prostorách Muzea Náchodska uskutečnil další ze série inkubátorů zaměřených na kreativní učení, navazování spolupráce a sdílení dobré praxe, který organizuje Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové. Určen byl pro pedagogické pracovníky, edukátory v kulturních institucích, umělce a kreativce.

V dopoledním bloku účastníky muzejní edukátorka Mgr. Kateřina Šichanová seznámila s edukačními programy Život v chalupě a Pověst o Brunclíkovi. Na tento program navazovala diskuze u „kulatých stolů“, během níž bylo možné představené programy komentovat a sdílet vlastní zkušenosti.

V odpoledním bloku účastníci absolvovali workshop s Ilonou Mach nazvaný „Na zkoušku divadelním scénografem“. Během něho se dozvěděli, jak probíhá proces výroby scény, kde se tvoří kulisy, jak se vyrábějí rekvizity a spoustu dalšího. Lektorka také představila různé kreativní postupy a praktické tipy a účastníci si ve skupinkách vyzkoušeli návrh vlastní scénografie.

Všem účastníkům moc děkujeme a doufáme, že pro vás byl inkubátor přínosný.

Objevte další aktuality!

27 února, 2024