Kolokvium Posvátný obraz mezi úctou a nenávistí

Srdečně zveme k účasti na kolokviu "Posvátný obraz mezi úctou a nenávistí", které pořádá v úterý 21. května 2019 od 10.00 do 17.30 hodin Ekumenická komise pro české církevní dějiny 17. století, církevní reformy a nábožensko–politické střety v raném novověku. Kolokvium proběhne v kostele sv. Vojtěcha v Praze–Dejvicích (ul. Kolejní 4).

Dopolední hlavní referáty přednesou prof. Jan Royt (KTF UK), prof. Jiří Mikulec (Historický ústav AV ČR) a PhDr. Sixtus Bolom-Kotari, Ph.D. (Muzeum Náchodska; Historický ústav AV ČR). Odpolední koreferáty budou reflektovat různé aspekty, důvody a motivy vztahu k obrazům – historické, právní, společenské, kulturní, teologické aj. Moderuje doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D.

Více na www.17stoleti.cz

16 května, 2019