Den otevřených dveří muzea v Polici n. M. 28.10.2017

KULTURNÍ AKCE

Název: Den otevřených dveří muzea v Polici nad Metují

Místo Konání: Police nad Metují - Muzeum města Police nad Metují, první patro benediktinského kláštera a stará škola Dřevěnky

Termín: sobota 28. října 2017, 9,00-16,00 hod.

Regionální muzeum v Náchodě zve návštěvníky u příležitosti státního svátku 28. října tradiční den otevřených dveří do Muzea města Police nad Metují. Od 9,00 do 16,30 hod. bude možno navštívit stálou expozici muzea v benediktinském klášteře, výstavu Generál Laudon jede skrz vesnici, starou školu Dřevěnku s malou expozicí o dějinách staré školy, a také nově otevřenou expozici Vaňkova muzea zimních sportů. Vstup do všech částí expozice a na všechny výstavy zdarma.

PROGRAM:

Zpřístupněné stálé expozice (vstup zdarma):stálá expozice muzea v klášteřeStará škola - školní třídy a historický byt

Výstavy (vstup zdarma): Generál Laudon jede skrz vesnici (klášter), Vaňkovo muzeum zimních sportů (klášter), Dějiny Staré polické školy (Dřevěnka)

9,00-16,00  Cech panen rukodělných Tradiční program s ukázkami řemesel ve staré škole  (vstupné dobrovolné)

11,00            Derniéra výstavy Generál Laudon (přednáška Mgr. Jan Tůma)

14,00           Slavnostní otevření Vaňkova muzea zimních sportů  (komentovaná prohlídka expozice)

20 září, 2017