Co plánujeme na rok 2023?

Ani v roce 2023 nebudeme zahálet a kromě našich 8 stálých expozic pro vás chystáme celou řadu novinek a tradičních i netradičních akcí. Zde máte malou ochutnávku, abyste věděli, na co se u nás v muzeu můžete během příštího roku těšit.

V Náchodě ve Výstavní síni si na jaře budete moct prohlédnout autorskou výstavu Hany Koblížkové Šálové (z cyklu „Náchodské výtvarné jaro“) a na podzim již tradiční výstavu z cyklu Náchodský fotografický podzim,“ který spolupořádáme ve spolupráci s Fotoklubem Náchod.

Pro děti připravujeme masopustní, velikonoční a vánoční dílnu a v květnu k nám budete moct přijít na hravé muzejní odpoledne. Již tradičně se také zapojíme do akce Mezinárodní den archeologie,“ který se koná vždy třetí sobotu v říjnu (tentokrát tedy 21. října 2023).

Od února se budou opět konat pravidelné muzejní sedánky vždy první středu v měsíci. Pokračovat budou rovněž storytellingové workshopy ze série „Učíme (se) příběhy.“

Ve spolupráci s Galerií výtvarného umění v Náchodě budeme nadále rozvíjet projekt Náchod 3.0, který je zaměřen na podporu kreativního myšlení a participace v městském prostředí.

V Hronově se můžete těšit na besedu o bylinkářství a na již tradiční akce, jako jsou Velikonoce a Vánoce v Jiráskově rodném domku. V rámci festivalu Jiráskův Hronov také zorganizujeme tématické workshopy. V Čapkově mlýně si budete moct zkusit vyrobit ruční papír a prohlédnout výstavu fotografií Karla Čapka.

V Polici nad Metují bude v klášteře zpřístupněna zcela nová expozice, která bude zaměřena na historii Police nad Metují a lidovou zbožnost na Kladském pomezí. Do Dřevěnky budete moct zavítat například na výstavu betlémů.

Tento stručný výpis je pouze malou ochutnávkou toho, co všechno u nás v jednotlivých objektech budete moct zažít. Pro více informací sledujte náš Facebook, Instagram a webové stránky, kde vám budeme přinášel nejaktuálnější informace. Odebírejte také náš nový newsletter*, díky kterému vám informace o našich akcích přijdou přímo do e-mailové schránky.

*Pokud máte zájem o zasílání newsletteru, stačí napsat na e-mail pr@muzeumnachodska.cz a my vás na seznam rádi zařadíme.

15 prosince, 2022