Barbara Herz – Odchody. Úniky prostorem a časem

Featured Image

O lektorce:

Barbara Herz je dokumentární režisérka, která vystudovala literární komparatistiku a divadelní vědu na FF UK a paralelně s tím režii na JAMU. Od počátku své kariéry se věnuje autorskému divadlu, do kterého zapracovává i odborné texty. Ráda reflektuje podstatné fenomény dneška, jako jsou moderní společenské mýty a generová a sociální témata. Ke své práci využívá metodu verbatim, díky které se jí do divadelních her daří přenášet nahrávky silných osobních příběhů.

O workshopu:

Během úvodního workshopu nám Barbara představí základní pojmy storytellingu a na základě ukázek z představení nám popíše její specifickou práci s příběhem. Zabývat se budeme tématem odchodu, úniku a transportu v minulosti i dnes – připomeneme si především transport náchodských Židů, v prosinci roku 1942.

Co nám k našemu setkání řekla sama Barbara?

„Jako režisérka dokumentárního divadla denně pozoruji, jakou sílu má práce s autentickým materiálem a jak hluboce reálné příběhy zasahují diváky mých inscenací. A že i zdánlivě obyčejné příběhy mohou mít mimořádný potenciál hlubokého sdělení o době, ve které žijeme, o problémech naší společnosti, stejně jako o rozměrech hrdinství a lidské síly, na které by se nemělo zapomenout. Velice se těším, že budeme společně rozkrývat příběhy náchodských židovských transportů a především že máme jedinečnou možnost setkat se s reálným příběhem pozoruhodné pamětnice. A příběh, se kterým budeme pracovat, se může stát odrazovým můstkem k práci s příběhy, které se týkají nás samotných.“

Workshop je zdarma.

Místo konání: Městská knihovna Náchod, Bistro Pecka

Termín konání: 8. prosince 2022 od 14 hodin

Registrovat se můžete na e-mailu smekalova@muzeumnachodska.cz nebo telefonním čísle 739 047 065

Více o lektorce se můžete dozvědět zde: https://www.doktrin.cz/dok-trin/

Projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie.

8 prosince, 2022

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow