Architektura kolem nás

Featured Image

V sobotu 27. ledna se uskutečnil první workshop ze série, kterou připravujeme v rámci oslav 770 let od první písemné zmínky o městě Náchodě. Zaměřen byl na téma architektury. Skládal se ze dvou částí a celým programem nás provedla muzejní edukátorka Kateřina Šichanová, která ho také vymyslela. Programu se zúčastnilo celkem 27 návštěvníků. Děkujeme, že jste si společně s námi přišli užít sobotní odpoledne.

V první části jsme si společně prošli centrum města. Během procházky jsme se dozvěděli důležité informace o jednotlivých architektonických slozích, jejichž prvky na náchodských budovách můžeme najít. Začali jsme u Staré radnice, kolem kostela prošli k Výstavní síni, Bartoňově vile, ve které dnes sídlí Středisko volného času Déčko, a kolem Hotelu U Beránka prošli až k Městské knihovně.

Ve druhé části, která se konala v přednáškovém sále ve Staré radnici, jsme pak získané informace mohli využít. Čekala nás totiž tvořivá část, během které jsme si zkusili vytvořit vlastní ideální budovu. Vzali jsme proto prvky z jednotlivých budov, které jsme během procházky viděli, a jako koláž je seskládaly k sobě. Vznikly tak opravdu krásné a jedinečné výtvory.

Všem účastníkům moc děkujeme a těšíme se na viděnou v březnu, kdy budeme pořádat workshop zaměřený na průmysl. O podrobnostech vás budeme včas informovat na našich webových stránkách.

Děkujeme také médiím, která nám s propagací této akce pomohla. Jsme rádi, že o náš program projevila zájem Česká televize v pořadu Tamtam na ČT Déčko i Český rozhlas, který s námi celý program absolvoval.

29 ledna, 2024

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow