Mezinárodní konference Monastica historia V: Klášterní knihovny mezi středověkem a osvícenstvím

Mezinárodní vědecká konference o klášterních knihovnách, jejich vzniku a souvislostech, které je Muzeum Náchodska spolupořadatelem, se uskuteční v náhradním termínu 7.–9. prosince 2020. Už jednou byl termín konání přesunut z důvodu vypuknutí první vlny koronavirové pandemie a nyní to vypadá, že by jejímu uskutečnění nemělo nic bránit.

Do Broumova zavítají nejen kolegové z Česka, ale i ze zahraničí a harmonogram jejich přednášek si můžete prohlédnout níže. Muzeum Náchodska se také aktivně účastní a to dvěma konferenčními příspěvky. Jan Tůma představí zakladatelskou činnost benediktinů na Broumovsku a Policku a Sixtus Bolom-Kotari pohovoří na téma Broumovsko: Pád posvátné krajiny.

Vzhledem k přísným hygienickým opatřením je již povolená kapacita účastníků bohužel aktuálně vyčerpána.