Muzejní uličník

Muzeum vyráží do ulic!

Druhá vlna koronavirové pandemie uzavřela návštěvníkům naše expozice a výstavy. Nevadí! Zveme vás k seznámení s muzejními exponáty bezpečně, teď a tady, na ulici. Bez vstupenek a otevírací doby!

Projekt Muzejní uličník spustilo Muzeum Náchodska během listopadu, kdy nebylo jisté, kdy a zda vůbec se do konce roku muzea otevřou pro veřejnost. Nechali jsme proto vylepit šest plakátů velikosti A2 s našimi exponáty na poloprázdné plakátovací plochy a trochu tím oživili veřejný prostor v Náchodě a Hronově.

Zájemci se mohou dočíst např. o Betlémech Josefa Vondry, počátcích výroby bruslí na Náchodsku, kolekci šperků z pozůstalosti po operní zpěvačce Jarmile Hassan Abdel Wahan Kristenové a dalších exponátech.

Muzeum stále žije!