Autorská výstava obrazů Hany Rummelové

Ve dnech 26. 5. až 30. 8. 2020 mohou zájemci v Jiráskově divadle a muzeu v Hronově navštívit výstavu přibližující tvorbu hronovské výtvarnice Hany Rummelové, konkrétně obrazy z kávového deníku. Autorka, prezentující se od roku 2015 pod pseudonymem Mogedyby Woa, tvoří do deníku abstraktní obrazce z kávy, které postupem času domalovává. V podstatě se jedná o kávovou hru, v níž autorka uplatňuje automatizmus s intuicí, jelikož vzniklé motivy nejsou předem připravené. Vystavené obrazy jsou naskenované zvětšené kopie originálů.

Přímo 26. května bude autorka výstavy v době od 16.30 do 20 hodin přítomna ve výstavních prostorách, takže se nabízí možnost individuálního setkání a komentovaných prohlídek.  O hudební doprovod se hrou na piano postará Milan Drašnar. Výstava bude poté otevřena každý den kromě pondělí od 9.30 do 12 a od 13 do 17 hodin.