Změny v programu muzea

Koronavirová opatření se sice pomalu rozvolňují, ale i tak jsme bohužel byli nuceni některé výstavy, přednášky či jiné akce přesunout nebo úplně zrušit.

Jak to tedy s naším programem vypadá v nejbližší době?

1) Muzejní sedánky „Božena Němcová. Znáte ji?“, „Náchodsko, Policko a Broumovskou za třicetileté války“ a „Každodennost za prusko-rakouské války“ jsou přesunuty na podzim – přesné datum oznámíme během léta

2) Výstava Živé šperky z Ostaše, jež měla proběhnout 21. dubna až 31. května v polickém benediktinském klášteře, je zrušena a bude přesunuta patrně na přístí rok

3) Přednáška Tajemství barokních kostelů na Broumovsku, plánovaná na 23. dubna v Hronově, by mohla proběhnout 5. června v rámci Noci kostelů v Polici nad Metují, zde ale čekáme na pokyny od organizátorů a celkový vývoj situace. V případě zrušení Noci kostelů budeme hledat nový termín.

Do konce května se můžete zúčastnit výtvarné soutěže o volné vstupy do našich poboček – Vylepši Jiráskův rodný domek, na červen plánujeme mimo jiné zahájení výstavy o benediktinských knihovnách v Polici nad Metují a o Náchodsku za třicetileté války v Náchodě.

Program se i nadále může měnit vzhledem k opatření vlády ČR. Sledujte prosím naše facebookové nebo webové stránky, kde vás budeme o dalším průběhu informovat. Děkujeme za pochopení.