Noc kostelů – muzejní noc v Polici nad Metují

Komentovaná prohlíka kláštera. Foto M.M.

V pátek 25. května 2019 proběhla v Polic nad Metují Noc kostel- Muzejní noc. Do společné akce se zapojila Římskokatolická farnost Police nad Metují, Muzeum Náchodska a Muzeum papírových modelů.

Program byl zahájen vernisáží výstavy Památky a jejich osudy , kterou připravilo Muzeum Náchodska ve spolupráci s Foto klubem Omega Hradec Králové a Společností ochránců památek ve východních Čechách.

Program dále pokračoval komentovanými prohlídkami kostela Nanebevzetí P. Marie a kláštera.

V rámci Noci Kostelů – muzejní noci byly zdarma zpřístupněny prostory benediktinského kláštera, jmenovitě kostel Nanebevzetí P. Marie, Muzeum města Police nad Metují a Muzeum zimních sportů Emericha Ratha, prostory vrchnostenské kanceláře a sklepení, dále pak stará roubená škola z roku 1785 a Muzeum papírových modelů.