Sousedský masopust v Náchodě

V sobotu 2. března 2019 proběhl v Náchodě “Sousedský masopust”, do kterého se také svým dílem zapojilo Muzeum Náchodska, začátek 14,00 hod.

Tradiční kulturní akci uspořádalo Déčko Náchod ve spolupráci s Městem Náchod, Erasmus+ a Muzeem Náchodska a městem Kudowa Zdrój.

Program se díky všem zúčastněným nadmíru vydařil. Děkujeme všem, kteří přišli v maskách do průvodu!

Muzeum Náchodska “dodalo” Medvěda i s Medvědářem, Smrtku, veselého Pašíka a Kata. Před budovou muzea pak proběhla veřejná poprava nezbedného medvěda a jeho znovuoživení. Medvěd měl letos tuhý kořínek, jeho hlava padla pod katovou sekerou až na druhý švih. Naštěstí byla po ruce zázračná Kontušovka – po prvním louku přirostla hlava medvědovy zpátky, po druhém pak medvěd ožil. Sláva!

Když už byl Kat v ráži, pomučil na připravených mučících nástrojích každého, kdo mu přišel pod ruku (každý zmučený si to nepochybně zasloužil).

Kdo v tortuře obstál, obdržel glejt (Mučenku) – za který obdržel bolestné v podobě vynikajícího štrúdlu.