Osudové osmičky – edukační programy

V roce 2018 si připomínáme hned několik významných výročí českých dějin. Regionální muzeum v Náchodě Vás a Vaše žáky zve na vzdělávací programy, které se k těmto událostem vážou. Jednotlivé programy lze objednat na libovolnou hodinu dle domluvy. Celé budou realizovány v prostorách stalé expozice muzea (Masarykovo náměstí 18).

Vzdělávací programy můžete buď objednávat jednotlivě, nebo projít významné osmičkové roky 20. století během jedné lekce. Součástí programů bude živý výklad, didaktické hry a pracovní listy.

Rok 1918: výklad i úkoly budou zaměřeny na události roku 1918, pojetí demokracie a první roky mladé Československé republiky.

Rok 1938: výklad i úkoly budou zaměřeny na události roku 1938, na události před Mnichovskou dohodou a po ní.

Rok 1948: výklad i úkoly budou zaměřeny na události roku 1948, komunistický převrat, postupný odklon od demokracie a následnou propagandu komunistické strany.

Rok 1968: výklad i úkoly budou zaměřeny na události roku 1968, tzv. Pražské jaro a následnou okupaci vojsky Varšavské smlouvy.

Cílová skupina: 7. – 9. třída ZŠ a odpovídající ročník SŠ

VSTUPNÉ: 20 Kč žáci, pedagog zdarma

Přihlášky na program na e-mailové adrese: stehlikova@muzeumnachod.cz, nebo tel. 491 423 248 či 777 029 880

DÉLKA PROGRAMU: cca 60 min.

Na setkání s Vámi se těší

Mgr. Barbora Stehlíková