Se starostou do pevnosti 19.8.2017

KULTURNÍ AKCE

Pevnost Dobrošov 19. srpna 2017

3. ročník Se starostou do pevnosti: celodenní akce ve spolupráci s Regionálním muzeem v Náchodě, městem Náchod, obcí Česká Čermná a Sborem dobrovolných hasičů Náchod-Běloves nabídne nejenom prohlídku pevnosti, ale také novou stezku okolo pevnosti s dřevěnými sochami a příběhy se k nim vážící.

Průvodcem se stane náchodský starosta Jan Birke a starostka Eva Smažíková.

V Bělovsi u Náchoda ukáže SDH něco ze své činnosti. V hasičárně pak proběhne krátká přednáška o historii této příměstské části Náchoda, která si letos připomíná 625. výročí první písemné zmínky.

Týž den od 19 hod. proběhne Evropská noc pro netopýry pod vedením Mgr. Josefa Hotového z Muzea Východních Čech v Hradci Králové spojená s přednáškou, odchytem netopýrů a programem pro děti. Vstupné na noc pro netopýry dobrovolné.